Alueelliset maanpuolustusyhdistykset                   

 

Etelä-Savon Maanpuolustusyhdistys ry

www.esmpy.fi

Sihteeri Anneli Niskanen

Purolantie 3

50350 NOROLA

puh. +358 (0)40 519 0881

anneli.niskanen@surffi.fi

 

Kanta-Hämeen Maanpuolustusyhdistys ry

www.khmpy.net

Sihteeri Ilpo Heporauta

Halmekatu 3 B

13130 HÄMEENLINNA

puh. +358 (0)500 367 150

ilpo.heporauta@gmail.com

 

Keski-Suomen Henkisen Maanpuolustuksen Yhdistys ry

www.kshmpy.fi

Sihteeri Timo Salo

puh. +358 (0)50 598 0084

timo.salo@ppc.inet.fi

 

Kymen läänin Maanpuolustusyhdistys ry

Sihteeri Paavo Mikkonen

Keskikoskentie 4 A 3

46800 MYLLYKOSKI

puh. +358 (0)44 550 9375

paavo.mikkonen@pp.inet.fi

 

Lapin Maanpuolustusyhdistys ry
Sihteeri Kristiina Kantola
Lapin aluehallintovirasto
PL 8002
96101 ROVANIEMI
puh. +358 (0)295 017 359
kristiina.kantola@avi.fi

 

Pirkanmaan Maanpuolustusyhdistys ry

Sihteeri Marja Hirvonen

Aaltosenkatu 47 C 50

33500 TAMPERE

puh. +358 (0)40 717 7696

pirmpy.sihteeri@gmail.com

 

Pohjois-Karjalan Maanpuolustusyhdistys ry

Sihteeri Mikko Frisk

pkarmpy@gmail.com

 

Pohjois-Pohjanmaan ja Kainuun Maanpuolustusyhdistys ry

Sihteeri, pelastusylitarkastaja Tom Tallberg

Pohjois-Suomen aluehallintovirasto

PL 293

90101 OULU

puh. +358 (0)400 159 789

tom.tallberg@avi.fi

 

Pohjois-Savon Maanpuolustusyhdistys ry

Sihteeri Eero Heikkinen
Hiihtäjäntie 15 B 19
70200 KUOPIO
puh. +358 (0)50 490 5711
psavmpy@gmail.com

Päijät-Hämeen Maanpuolustusyhdistys ry

www.phmpy.fi

Sihteeri Kaarina Suhonen

Peisalankatu 15 A

15830 LAHTI

kaarina.suhonen@phnet.fi

 

Satakunnan Maanpuolustusyhdistys ry

Sihteeri Taina Mäkitalo

c/o Porin Reservinaliupseerit ry

Itsenäisyydenkatu 22 A 3.krs

28100 PORI

+358 (0)40 751 8914

sat.respiirit@dnainternet.net

 

Uudenmaan Maanpuolustusyhdistys ry

www.umpy.fi
Toiminnanjohtaja Heikki Pohja
PL 46

00521 HELSINKI
puh. +358 (0)40 517 1100
heikki.pohja@umpy.fi

Vaasan läänin Maanpuolustusyhdistys ry – Vasa läns Försvarsförening rf
Sihteeri Toini Malmi
Kasarminkatu 26
65100 VAASA
puh. +358 (0)40 749 0507
toini.malmi@tm-teema.fi

 

Varsinais-Suomen Maanpuolustusyhdistys ry

www.vsmpy.com

Pelastustarkastaja Pirjo Tuominen

Lounais-Suomen Aluehallintovirasto

PL 22

20801 TURKU

puh. +358 (0)40 539 1024

pirjo.tuominen@avi.fi

 Maanpuolustuskurssiyhdistys ry 2020