Alueelliset maanpuolustusyhdistykset                   

 

Etelä-Savon Maanpuolustusyhdistys ry

www.esmpy.fi

Sihteeri Jarkko Kosonen

Heilametsäntie 6

50600 MIKKELI

puh. +358 (0)44 594 5893

jarkko.kosonen@gmail.com

 

Kanta-Hämeen Maanpuolustusyhdistys ry

www.khmpy.net

Sihteeri Satu Rajala

Kotitie 4

13800 KATINALA

puh. +358 (0)50 364 2322

saturajala@hotmail.com

 

Keski-Suomen Henkisen Maanpuolustuksen Yhdistys ry

www.kshmpy.fi

Sihteeri Timo Salo

puh. +358 (0)50 598 0084

timo.salo@ppc.inet.fi

 

Kymen läänin Maanpuolustusyhdistys ry

Sihteeri Paavo Mikkonen

Keskikoskentie 4 A 3

46800 MYLLYKOSKI

puh. +358 (0)44 550 9375

paavo.mikkonen@pp.inet.fi

 

Lapin Maanpuolustusyhdistys ry
Sihteeri Kristiina Kantola
Lapin aluehallintovirasto
Valtakatu 2
96100 ROVANIEMI
puh. +358 (0)295 017 359
kristiina.kantola@avi.fi

 

Pirkanmaan Maanpuolustusyhdistys ry

Sihteeri Raimo Ojala

puh. 358 (0)50 568 5360

raimo.ojala@gmail.com

 

Pohjois-Karjalan Maanpuolustusyhdistys ry

www.pkmpy.net

Puheenjohtaja Harri Norismaa

harri.norismaa@gmail.com

 

Pohjois-Pohjanmaan ja Kainuun Maanpuolustusyhdistys ry

Sihteeri Jarno Rasinkangas

puh. +358 (0)40 761 9316

jarno.rasinkangas@gmail.com

 

Pohjois-Savon Maanpuolustusyhdistys ry

Sihteeri Eero Heikkinen
Hiihtäjäntie 15 B 19
70200 KUOPIO
puh. +358 (0)50 490 5711
psavmpy@gmail.com

Päijät-Hämeen Maanpuolustusyhdistys ry

www.phmpy.fi

Sihteeri Kaarina Suhonen

Helmikinkatu 1

15230 LAHTI

sihteeri@phmpy.fi

 

Satakunnan Maanpuolustusyhdistys ry

Sihteeri Taina Mäkitalo

+358 (0)40 751 8914

taimakita@gmail.com

 

 

Uudenmaan Maanpuolustusyhdistys ry

www.umpy.fi
Toiminnanjohtaja Heikki Pohja
PL 46

00521 HELSINKI
puh. +358 (0)40 517 1100
heikki.pohja@umpy.fi

Vaasan läänin Maanpuolustusyhdistys ry – Vasa läns Försvarsförening rf
Sihteeri Toini Malmi
Kasarminkatu 26
65100 VAASA
puh. +358 (0)40 749 0507
toini.malmi@tm-teema.fi

 

Varsinais-Suomen Maanpuolustusyhdistys ry

www.vsmpy.com

Pelastustarkastaja Pirjo Tuominen

Lounais-Suomen Aluehallintovirasto

PL 22

20801 TURKU

puh. +358 (0)40 539 1024

pirjo.tuominen@avi.fi